Samen met REWILD-psychologe Joséphine ga je op meerdaagse trektocht met backpack door les Alpes de Haute Provence in Frankrijk, in samenwerking met Anders Reizen. Deze reis is het vervolg op Hike & Heal 1.0 en exclusief voor de deelnemers die deze reis hebben meegemaakt. 

We ontwikkelden een unieke methode om tijdens een trektocht te groeien naar je meest authentieke zelf. Als een innerlijke pelgrimstocht. Centraal staan jouw persoonlijke groei én verbinding: met jezelf, elkaar en de natuur. Zo kom je helemaal terug in je eigen kracht te staan. En dat ben je helemaal waard. Oh, als je dacht dat persoonlijke groei saai en zwaar moet zijn, think again. We are making it fun! 

Overzicht

Wat is Hike & Heal 2.0?

  • Het exclusieve vervolg op Hike & Heal 1.0.
  • Een 9-daags wandelavontuur in de Franse Alpen.
  • De natuur als voorgrond voor een persoonlijk & plezierig groeitraject, begeleid door een ervaren psycholoog en een berggids.
  • Tijdens het wandelen werken we individueel en in groep rond thema’s als zelfliefdedankbaarheidzingevingangst… 
  • Geen onnodige zware gesprekken. Wel inzichten, kennis en handvaten die je helpen om met ease & flow door het leven te gaan.
  • Kom tot rust en vind jezelf terug op het wandelpad.
  • Full-experience: wandelen met backpack en kamperen langs de route (we zijn er om te helpen bij elke stap)!
  • Kleine groep van maximaal 10 deelnemers.
  • Ga naar huis met warme herinneringen en wandelvrienden voor het leven.
  • Zelf meenemen: materiaal, eten, open mind, open hart en goesting in verandering.

“Door te wandelen ging ik terug voor mezelf zorgen: ik nam tijd om te ontspannen, om te bewegen en om in de frisse buitenlucht te zijn. Ik herontdekte de schoonheid van de natuur en de soms donkere gedachten in m’n hoofd maakten plaats voor blauwe lucht. Meditation made simple.

In het ritme van m’n stappen vind ik rust. In de natuur vind ik verbinding. Wandelen veranderde mijn leven en maakte van mij een beter mens. Dat wil ik ook voor jou mogelijk maken.”

– Dorien van Op Wandel

Waar & wanneer?

  • 17/08/2025 – 25/08/2025 – Les Alpes de Haute Provence

Hou je van een sportieve uitdaging in een ongerept berglandschap, dan is deze kampeertrektocht een ‘must-do’! We maken een tocht in de vallei van Ubaye, een ongerept deel van de zuidelijke (en dus zonnige) Alpen, grenzend aan Italië. We trekken over pittige bergpassen en langs mooie bergmeren naar bergtoppen tot ver boven de 3000 meter. Ze bieden een weergaloos zicht op grote delen van de Alpen. Slapen doen we meestal in tenten op unieke plekjes midden in de natuur. We sluiten de trektocht af met een onvergetelijke avond in een echte berghut. Samengevat: bergen, bergen, bergen!

<<< Deze reis is fysiek uitdagender dan Hike & Heal 1.0 (Mullerthal). >>>

Wat maakt deze reis bijzonder?

  • Kamperen in de vrije natuur op unieke locaties
  • Veel bergen en veel meren
  • Schipperen tussen Frankrijk en Italië
  • Zweet, panorama’s & persoonlijke begeleiding = grenzen verleggen

Alle praktische informatie over de reis kan je hier vinden. Let wel: we hebben de reis aangepast zodat het helemaal past bij Hike & Heal. De totale reisduur, de route en het programma zullen er dus een beetje anders uitzien. Boeken kan alleen via Op Wandel en de inschrijfknoppen op deze pagina.

Handig: zodra je bent ingeschreven, ontvang je een infoboekje met daarin alle praktische informatie, handige tips (backpack inpakken, eten onderweg…) en een paklijst. Er wordt ook een Whatsapp-groepje aangemaakt met de andere deelnemers. Zo kunnen jullie elkaar al leren kennen en eventueel afspreken om te carpoolen naar de startlocatie.

Deze reis is voor jou als…

  • Je nood hebt aan een positieve trip vol inzichten
  • Je droomt van een meerdaagse wandeltocht met backpack.
  • Je klaar bent om in je kracht te gaan staan. 
  • De natuur je rust, inzicht en inspiratie geeft.
  • Je graag door je eigen plafonds en belemmeringen wil breken.
  • Je wil investeren in jezelf.
  • Je 18 jaar of ouder bent. 

Wat je uit de reis zal halen

Dit zijn jouw compagnons de route

Begeleiding door psychologe Joséphine van Rewild

“Sessies in de natuur brengen je in beweging. We vergeten maar al te vaak dat wij zelf ook natuur zijn. Daarom combineer ik de voordelen van buiten zijn met een kwalitatieve, wetenschappelijke en gegronde begeleiding.”

Joséphine is ervaren psychologe en leeft vanuit haar buikgevoel. Na het voltooien van haar master Klinische – en Gezondheidspsychologie, koos ze voor een bijkomende opleiding tot dierengedragstherapeut. Ze startte haar eigen praktijk en kreeg ook de kans om les te geven binnen haar vakgebied.

Mensen begeleiden in een ontwikkelingstraject is haar passie. Daarnaast trekt ze een aantal weken per jaar zelf de buitenlucht in. Om dicht bij ‘haar’ natuur te blijven. Na jaren als outdoor psycholoog vertrok ze op een reis van 20 maanden te paard, te voet, met de fiets, met de boot, in de tent… Op het ritme van de natuur. Nu is ze terug. En vastberaden om jullie te laten proeven van wat de natuur met ons doet. De natuur verwerft inzichten en haar voelen en zien, waar woorden soms tekortschieten.

Joséphine is ook de bezielster van REWILD België: een netwerk dat gelijkgestemden samenbrengt en probeert jou buiten te sjotten. Via het netwerk van partners helpen ze jou natuurgerichte keuzes te maken en meer tijd buiten door te brengen. Je geniet van een ledenvoordeel bij alle partners en bij de evenementen van REWILD.

Meer over Rewild

… en een berggids

Deze reis organiseren we in partnership met Anders Reizen, pionier in wandelreizen. Het team van Anders Reizen organiseert al jaren wandelreizen van alle niveau’s. Het team is professioneel en heeft de nodige kennis om je te ondersteunen op elke stap van de reis.

Inschrijven

Je kan kiezen tussen het basistraject en het deepdive-traject. Wil je nog een laagje dieper gaan? Echt verandering doorvoeren in je leven? Dan is de deepdive iets voor jou. We gaan samen dat laagje dieper door op voorhand al helder te krijgen wat je uit deze reis wil halen en hoe wij jou het beste kunnen hepen. Daardoor kunnen we tijdens de reis ook beter op jou afstemmen. Achteraf helpen we je om de koe bij de hoorns te vatten en alles wat je tijdens de reis hebt geleerd, om te zetten in realiteit.

BASIS

  • 9-daags wandelavontuur
  • Intensief persoonlijk groeitraject, begeleid door een ervaren psycholoog
  • Full-experience: hiken met backpack en kamperen langs de route
  • Inbegrepen:
    • alle sessies (zowel individueel als in groep)
    • reisbegeleiding
    • alle overnachtingen (5x in tent, 2 in gite, 1 in pensionnetje)
    • alle maaltijden vanaf avondmaal dag 1 tot en met ontbijt dag 9
    • gebruik kampeermateriaal (tenten en kookgerei)
    • overnachtingen 
    • 10% korting op aankoop trektochtmateriaal bij A.S.Adventure (hier kan je ook materiaal huren)
  • Niet inbegrepen: 
    • vervoer (optioneel kan een busje worden ingelegd, €220 pp)
    • materiaal
    • dranken en snacks
    • intake & outtake gesprek 
    • 2 maanden Whatsapp-support na de reis 
    • reis- en annulatie verzekering

DEEPDIVE

Alles van het basispakket, met extra inbegrepen:

  • voor de reis: intake gesprek van +- 60 minuten via videocall met Joséphine over wat je uit de reis wil halen en waarom
  • na de reis: outtake gesprek van +- 60 minuten via videocall met Joséphine om je evolutie & next steps te bespreken
  • na de reis: 2 maanden lang individuele en persoonlijke coaching via Whatsapp. Jij stelt een vraag of deelt een uitdaging, wij antwoorden binnen 48 uur. Je persoonlijke cheerleader in je broekzak!

Het basispakket bedraagt €1690 inclusief btw. Het is mogelijk om in 3 termijnen te betalen.

Het deepdive-traject bedraagt €1990 inclusief btw. Het is ook mogelijk om in 3 termijnen te betalen.

Hike & Heal is niet zomaar een trektocht. Enerzijds leer je de kneepjes van hiken en trektochten maken. Anderzijds schrijf je je in voor een diep en persoonlijk groeitraject met 9 dagen persoonlijke coaching. Het is een investering in jezelf die je er dubbel en dik uithaalt. Dat heb je zelf al ervaren, tijdens jouw Hike & Heal in het Mullerthal.

Inschrijvingsformulier

Alleen deelnemers van Hike&Heal 1.0 kunnen inschrijven voor deze reis. Vul het inschrijvingsformulier hieronder in en we nemen zo snel mogelijk contact op.

Veelgestelde vragen

Zit je nog met vragen of twijfels over deze reis? Da’s helemaal normaal. Mail naar info@opwandel.be. We nemen zo snel mogelijk contact op.

Wat mag ik verwachten van de sessies?

De sessies zijn erop gericht om kleine gelukjes in het leven te zoeken en te vinden. We blijven dus niet in verleden hangen, maar gaan aan de slag met het hier en nu. We voeren geen onnodig zware gesprekken, maar gaan voor positieve sessies vol inzichten, kennis en handvaten die je helpen om met ease & flow door het leven te gaan. Let’s make it fun!

In welke mate moet ik me openstellen? 

Dat kies je helemaal zelf. Het is belangrijk om met een open mind en open hart aan start te komen. Maar je bepaalt zelf je eigen grenzen en kiest zelf hoeveel je wil delen met ons en met de groep. De bedoeling van deze reis is niet om diepste kwetsbaarheden te delen of continu te graven in het verleden. Wel om de connectie met jezelf terug te vinden en volledig vanuit je authentieke zelf te gaan leven. Want dat verdien je, toch?

Ik heb nog nooit gekampeerd. Is dat een probleem? 

Wist je dat Dorien 3 jaar geleden ook echt niéts had met tenten en buiten slapen? Maar nu vind ze het geweldig. Het is kwestie van het gewoon eens te doen & dan zal je zien dat het eigenlijk best meevalt allemaal. Meestal duurt het ongeveer 2 nachten om eraan te wennen. En wij zijn er om te ondersteunen zodat je nachten zo comfortabel mogelijk zijn.

Zo’n trektocht vind ik heel spannend. Ben ik er wel klaar voor?

We kaatsen de vraag terug: wanneer ga je er wel klaar voor zijn? Het “juiste moment” is vaak iets wat we onszelf aanpraten om iets op de lange baan te schuiven. Voor alles is er een eerste keer. En dit is jouw uitgelezen kans om in kleine groep en met begeleiding ervaring op te doen. Durf uit je comfortzone stappen en je grenzen te verleggen. Great things never came from comfort zones. Door alleen al de stap te zetten om je in te schrijven, zal je al iets voelen veranderen in jezelf. 

Kan ik dit fysiek wel aan? 

Iedereen met een goede basisconditie kan deze trail met ons bewandelen. Dat wil zeggen: als je regelmatig sport en wandelt. Een goede maatstaf is vlot 15 kilometer kunnen wandelen op heuvelachtig terrein, zeker 3 dagen na elkaar. Het is een pittige tocht met fysieke uitdaging in ruig terrein, maar de route werd goed gebalanceerd door de berggidsen zodat het haalbaar blijft voor iedereen

Wat heb ik allemaal nodig? 

De basics zijn een goede wandelrugzak, wandelschoenen, tent, slaapzak, matje en kookvuur. Zodra je bent ingeschreven ontvang je een volledige paklijst. Al deze zaken kan je makkelijk huren bij A.S.Adventure of lenen bij vrienden/familie. Je krijgt ook 10% korting op aankoop van je trektochtmateriaal bij A.S.Adventure.

Wat is de gemiddelde leeftijd?

De meeste Opwandelaars schommelen rond de leeftijd van 33 jaar. Maar leeftijden variëren tussen 18 en 65 jaar. Op onze groepsreizen en weekends is er altijd een leuke mix. Het leeftijdsverschil stoort nooit en bewijst alleen dat wandelen over alle leeftijden weet te verbinden.

Annuleringsvoorwaarden?

De reizen gaan pas door wanneer er minstens 7 inschrijvingen zijn.

  • Annulering meer dan 1 maand voor vertrek: 80% terugbetaling
  • Annulering minder dan 1 maand voor vertrek: 50% terugbetaling
  • Annulering minder dan 2 weken voor vertrek: 0% terugbetaling

Annuleren door bewezen ziekte/overlijden:

  • Kosteloos overschakelen naar een andere Hike&Heal-reis (indien er nog plaats is).
  • Of 90% terugbetaling van het inschrijvingsgeld.

Staat jouw vraag er niet tussen? Laat het ons weten via info@opwandel.be.

Wat anderen zeggen

“In jullie ogen is niets onmogelijk. Dat deed me terug dromen – durven – doen en kijk: mijn kinderdroom is nu mijn werkelijkheid!” – Seppe, 36 jaar

“De Hike & Heal reis heeft me doen inzien dat ik mijn dromen, en zo ook een deeltje van mezelf, vaak laat tegenhouden door mijn eigen gedachten. Ik hield ze gevangen in mijn eigen hoofd. Tijdens deze week in Luxemburg heb ik vooral ook geleerd hoe bevrijdend het kan zijn om die gedachten los te laten en mezelf volledig te omarmen. Dat is voor mij altijd al ontzettend moeilijk geweest maar met de tips & tricks van Dorien en Joséphine in de setting van de reis is het gelukt. Ondertussen ben ik al een paar weken terug van Hike & Heal maar elke dag val ik nog terug op dingen die ik tijdens de sessies geleerd heb. Ik heb door mee te gaan op Hike & Heal voor de eerste keer in misschien wel heel mijn leven ECHT voor mezelf gekozen. En dat is iets wat ik vanaf nu wil blijven doen want het brengt een gevoel van geluk en rust met zich mee. Dus twijfel je om mee te gaan? GEWOON DOEN is mijn boodschap, je hebt niets te verliezen maar wel heel veel te winnen. Waaronder het leren kennen van prachtige mensen (inclusief jezelf). Dit was misschien mijn eerste trektocht maar zal zeker niet mijn laatste zijn.”Mirthe, 21 jaar

“Als ik mezelf nu vergelijk met de ‘ik’ van een paar maanden geleden, kan ik me echt niet meer inbeelden dat ik mezelf zo kwijt was. Dankzij jullie kwam ik terug dicht bij mijn waarden en leef ik daar nu ook naar. Dankjewel!” – Tine, 45j

“Wat ben ik blij dat ik de keuze gemaakt heb om met jullie en de rest van de groep in dit avontuur te stappen. Het eerste videogesprek voelde zo goed aan dat er al iets van mijn schouders viel. Op dag één van de tocht bleek de rest van de groep uit gelijkgestemden te bestaan. Al vrij snel werd er een (h)echte groep gevormd. Dit kwam ongetwijfeld voor een stuk door de prachtige omgeving maar zeker en vast ook door jullie aanpak, enthousiasme en samenwerking. Niet elke activiteit was even evident maar het resultaat was telkens verbluffend. Ik heb zulke mooie en verhelderende gesprekken met jullie gehad. Ook het hiking deel was onvergetelijk. De tips die jullie on the spot gaven waren de perfecte aanvulling op de cursus van de Op Wandel Academy. Het Müllerthal is zo mooi en ideaal om het hiken te oefenen. Ik voel me na deze reis zoveel beter en heb die feedback ook al gekregen van mensen die wisten dat- en waarom ik meeging. Voor mij zou de reis gerust nog enkele weken mogen doorgaan. Ik kan het dus alleen maar aanraden aan wie nog zou twijfelen.” – Patrick, 55j

Ben je ook klaar voor een herboren versie van jezelf? Spring en schrijf je in. Want soms is dat wat je moet doen: gewoon springen.